Vielä ehdit osallistua ilmailuvalokuvakilpailuun — kilpailuaika päättyy 30.9.

Vuoden 2024 kuvakilpailun voitti Minna Siniluhta kuvallaan Lounastauko.

Ilmailuliitto ja Ilmailu-lehti järjestävät ilmailuaiheisen valokuvauskilpailun. Vuoden 2025 kilpailuun voi osallistua kuvalla, joka on otettu 20.4.—30.9. välisenä aikana tänä vuonna. Kilpailun teemana ovat ihmiset harraste-, urheilu- ja yleisilmailun parissa.

Kilpailuraati valitsee kilpailuajan päätyttyä 10 parasta kuvaa, joista yleisö äänestää voittajan. Eniten ääniä saanut kuva on voittaja. Ilmailuliitto palkitsee voittajakuvan ottajan 500 euron lahjakortilla elektroniikkaliikkeeseen, ja arpoo äänestäjien kesken 100 euron lahjakortin elektroniikkaliikkeeseen.

Luethan ennen osallistumista kilpailun säännöt. Kukin kilpailija voi osallistua enintään kolmella eri kuvalla. Kuvat lähetetään täyttämällä lomake kilpailusivulla.

Ilmailuliitto järjestää kilpailun saadakseen viestintäänsä ja markkinointiinsa laadukkaita, ilmailun monipuolisuutta kuvaavia kuvia.

Uusimmat uutiset

Tuulitunnelikilpailuista mitaleja Suomeen

Kohti näkyvämpää, vahvempaa ja yhtenäisempää liittoa

Ehdota apurahaa ilmaurheilun uudistajalle

Traficom tiedottaa: RMZ-alueen taajuus, turvallisuusilmoitus ja pelisäännöt lentopaikoilla

Traficom muutti vaara-alueita koskevaa ilmailumääräystä OPS M1-28

Liitto lausui ilmatilamuutoksista AIRAC-päivämäärälle 15.4.2027

Lisää uutisia