Ilmatieteen laitos kerää käyttäjäkokemuksia lentosääpalvelusta

Kuva: Timo Smolander

Ilmatieteenlaitoksen kysely on tarkoitettu kaikille lentäjille, jotka käyttävät Ilmatieteen laitoksen lentosääpalvelua. Ilmatieteenlaitos toivoo, että lentäjät vastaavat kyselyyn oman, viime vuosien kokemuksen perusteella ja nimenomaan siinä lentäjäkategoriassa, jonka vastaaja valitsee aluksi. Yksi kategorioista on yleis- ja harrasteilmailu.

Ilmatieteenlaitos kartoittaa lentäjäkyselyllä kartoitamme näkemyksiä Ilmatieteen laitoksen tarjoamasta lentosääpalvelusta, kehitysideoita sekä mahdollisia puutteita eri tuotteissa. Kyselyyn voi vastata anonyymisti, ja viimeinen vastauspäivä on keskiviikko 2.4.2025.

Ilmailuliitto julkaisee Ilmatieteenlaitoksen kyselyn, koska jäsenemme ovat kyselyn kohderyhmää. Hyvät lentosääpalvelut edistävät ilmailun turvallisuutta.

Vastaa kyselyyn.

 

Uusimmat uutiset

Hae sallivaa UAS-ilmatilavyöhykettä Ilmailuliiton avulla

Miehittämättömän ilmailun läheltä-piti-tilanteiden määrä oli pieni

Ilmailuliiton raati valitsi piirustuskisan voittajat

Talvipäivät experimental-, moottori- ja ultrakevytharrastajille

Ilmoittaudu 15.3. mennessä Lentoon! 2026 -seminaariin

Tule keskustelemaan Ilmailuliiton tilasta lauantaina 21.3.

Lisää uutisia

///WPFormsin input maskin symbolien muuttaminen viivoista middoteiksi function custom_wpforms_input_mask_symbols() { ?>