Ilmatieteen laitos kerää käyttäjäkokemuksia lentosääpalvelusta

Kuva: Timo Smolander

Ilmatieteenlaitoksen kysely on tarkoitettu kaikille lentäjille, jotka käyttävät Ilmatieteen laitoksen lentosääpalvelua. Ilmatieteenlaitos toivoo, että lentäjät vastaavat kyselyyn oman, viime vuosien kokemuksen perusteella ja nimenomaan siinä lentäjäkategoriassa, jonka vastaaja valitsee aluksi. Yksi kategorioista on yleis- ja harrasteilmailu.

Ilmatieteenlaitos kartoittaa lentäjäkyselyllä kartoitamme näkemyksiä Ilmatieteen laitoksen tarjoamasta lentosääpalvelusta, kehitysideoita sekä mahdollisia puutteita eri tuotteissa. Kyselyyn voi vastata anonyymisti, ja viimeinen vastauspäivä on keskiviikko 2.4.2025.

Ilmailuliitto julkaisee Ilmatieteenlaitoksen kyselyn, koska jäsenemme ovat kyselyn kohderyhmää. Hyvät lentosääpalvelut edistävät ilmailun turvallisuutta.

Vastaa kyselyyn.

 

Uusimmat uutiset

Kerhot, tarjotkaa tutustumista nuorille SIL Eagles -mallilla

Osallistu kuvakisaan: Voittona 500 euron lahjakortti

Ilmailuliitto välittää pyynnön varata D-alueet ajoissa

Ilmailuliitto selvitti harrasteilmailun koulutustarpeet

Miehittämättömän ilmailun SIL16-lupa uudistuu — Teams 9.6.

Piirustuskisan voitot Kiinaan ja Japaniin

Lisää uutisia