Ilmatieteen laitos kerää käyttäjäkokemuksia lentosääpalvelusta

Kuva: Timo Smolander

Ilmatieteenlaitoksen kysely on tarkoitettu kaikille lentäjille, jotka käyttävät Ilmatieteen laitoksen lentosääpalvelua. Ilmatieteenlaitos toivoo, että lentäjät vastaavat kyselyyn oman, viime vuosien kokemuksen perusteella ja nimenomaan siinä lentäjäkategoriassa, jonka vastaaja valitsee aluksi. Yksi kategorioista on yleis- ja harrasteilmailu.

Ilmatieteenlaitos kartoittaa lentäjäkyselyllä kartoitamme näkemyksiä Ilmatieteen laitoksen tarjoamasta lentosääpalvelusta, kehitysideoita sekä mahdollisia puutteita eri tuotteissa. Kyselyyn voi vastata anonyymisti, ja viimeinen vastauspäivä on keskiviikko 2.4.2025.

Ilmailuliitto julkaisee Ilmatieteenlaitoksen kyselyn, koska jäsenemme ovat kyselyn kohderyhmää. Hyvät lentosääpalvelut edistävät ilmailun turvallisuutta.

Vastaa kyselyyn.

 

Uusimmat uutiset

Janne Saikko teki uuden Suomen ennätyksen liitopukuhyppäämisessä

Samu Sepponen riippuliidon Suomen mestariksi

Tee aloite syyskokoukselle viimeistään 8. syyskuuta mennessä

Ilmatila 2027 -hankkeen kolmas lausuntokierros on käynnissä

Purjelennon SM-kisojen Racing-luokan voitti Jesse Mathlin

AMC päivitti D-alueiden ohjeet ja varauslomakkeet

Lisää uutisia